
De familie Nolmans kan terugkijken op een bijzonder jaar 2025. In dat jaar moest hun bedrijf ToyChamp, verkoper van speelgoed, de overname verteren van de Nederlandse keten Intertoys, goed voor 200 winkels bij onze noorderburen. In 2024 werd al een gelijkaardige operatie afgerond van de DreamLand winkels in België die werden overgenomen van de groep Colruyt. Het familiaal bedrijf omvat nu 90 belevingswinkels van DreamLand in België en Nederland, en iets meer dan 200 winkels van Intertoys in Nederland, samen goed voor ruim 3.000 medewerkers. De groepsomzet steeg met de overname van Intertoys van 326 naar 485,7 miljoen euro. De cash flow steeg van 16 naar 20 miljoen euro, de nettowinst daalde licht van 11 tot 10 miljoen euro. Enig knipperlicht is misschien dat de voorraad aan speelgoed steeg van 87 naar 139 miljoen euro en dat het leverancierskrediet verdubbelde tot 60 dagen. Alles samen is de familie Nolmans de belangrijkste speler geworden in de Benelux als fysieke verkoper van speelgoed.
In oktober 2023 nam de familie Nolmans met hun bedrijf ToyChamp drie kwart van de speelgoedketen DreamLand overnam van de groep Colruyt. Begin 2024 volgden 12 winkels van de failliet verklaarde speelgoedketen Fun. Eind 2024 volgde de ovename van de 200 winkels van de Nederlandse groep Intertoys. Meteen was de familie Nolmans de belangrijkste speler geworden in de Benelux als fysieke verkoper van speelgoed. Ook in online verkoop werd er geïnvesteerd. De familie nam een belang van 75 procent in de online speelgoedspecialisten lobbes.nl en Thimble Toys. Bij de fysieke winkels werd een eenvormig kassasysteem geïntroduceerd samen met een ééngemaakte webshop. Toychamp en Dreamland werden samengebracht onder de merknaam Dreamland in België en Nederland. In het Limburgse Bilzen werd een nieuw hoofdkantoor, annex distributiecentrum in Bilzen-Hoeselt opgestart.
Pater familias Koen Nolmans houdt vast aan fysieke verkoop naast online aanwezigheid. De profilering van fysieke winkels is onderbouwd met beleving voor de jonge klanten en hun ouders met ontmoetingen van speelgoedhelden en met de eigen mascotte Dreamy. Bij DreamLand worden er twaalf nieuwe winkels geopend, waaronder een paar herlocaties. “Bijzondere aandacht gaat ook naar de opening van de nieuwe Dreamland-winkels in de zeven sites van het voormalige Shopping Cora, die door vastgoedgroep Mitiska zijn overgenomen en opgeknipt”, zo zegt Koen Nolmans in een persbericht. “Het jaar is ook financieel goed begonnen. Zowel voor Intertoys als Dreamland zijn de resultaten over het eerste halfjaar sterk. We mogen ook een goed najaar verwachten.”